Aquarium i Muzeum Przyrodnicze

Adres:
ul. Św. Sebastiana 9
31-049 Kraków
woj. małopolskie


Kontakt:
Telefon: (12) 429-10-49Godziny otwarcia:
Pon.-Pt. 9.00-20.00
Sob.-Niedz. 9.00-21.00Licznik odwiedzin:


Opis działalności:

    Zlokalizowane tuż obok Wawelu Aquarium i Muzeum Przyrodnicze na ponad 1600 m2 gromadzi żywe okazy fauny i flory z odległych zakątków świata, tworząc najbardziej egzotyczne miejsce w Krakowie i jedyny tego typu obiekt w Polsce. Węże, także jadowite, ogromne żółwie, różnorodne jaszczurki (od gekonów poprzez kameleony i agamy do warana salwadorskiego - najdłuższej na świecie jaszczurki), żaby, ale także rożne gatunki pająków, owadów i stawonogów, różnokolorowe ryby i jedne z najmniejszych na świecie małpek, to tylko niewielka część naszej kolekcji. Wykorzystaliśmy światowe trendy w ekspozycji roślin i zwierząt oraz zaawansowane zaplecze technologiczne, aby stworzyć nowoczesne muzeum, które umożliwi naszym zwiedzającym aktywne uczestniczenie w życiu egzotycznych i niedostępnych na co dzień zakątków świata. W tym jedynym prywatnym zoo w Polsce można ponadto zobaczyć unikatowego nosorożca sprzed 30 tys. lat, skamieniałości, minerały, odwiedzić Tajemniczą Jaskinię oraz Komnatę Odkrywców. Możliwość dotykania rozgwiazd i skrzypłoczy, obserwacja poruszających się w jajach rekina zarodków oraz spotkanie z młodym przedstawicielem tego gatunku, sobotnie zabawy dla dzieci oraz możliwość organizowania na terenie Aquarium przyjęć urodzinowych, to tylko niektóre niespodzianki, które czekają na zwiedzających.

    W tym momencie mamy czynne całe pierwsze piętro (gady, płazy - czyli węże, także jadowite, żółwie, jaszczurki itd. - + malutkie małpki tamaryny, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem najmłodszych) oraz dużą część ekspozycji parteru. Na razie można oglądać na parterze unikatowego nosorożca sprzed 30 tys. lat, skamieniałości i akwaria w przejściach - w tym także salę boczną, zwaną Jaskinią Odkrywców, oraz salę z labiryntem akwariów - Tajemniczą Jaskinię. Wkrótce dojadą kajmany do przygotowanej już dla nich jaskini z wodospadem, w dalszej kolejności rekiny, meduzy itd. - aż do uruchomienia i wypełnienia największych w Polsce akwariów, które nastapi w przyszłym roku.

    Z mniejszych zbiorników wodnych są zatem czynne akwaria w przejściach – znajduje się tam łódź z wypukłymi akwariami, z których każde zawiera inne ryby. W pobliżu znajduje się też osobna sala, zwana Jaskinią Odkrywców, w której jest otwarty akwen ze skrzypłoczami oraz okrągłe zbiorniki z rozgwiazdami, jeżowcami, jajami rekina itd. (zbiorniki są przygotowane tak, by wybrane zwierzęta można było dotykać). W przejściach umieszczone są kolejne akwaria – są w nich m.in. znane dzieciom dobrze błazenki i mnóstwo innych kolorowych rybek, m.in. pokolec królewski i motylek czarnopręgi. Mamy też Tajemniczą Jaskinię z labiryntem wypełnionym akwariami – dzieci mogą wchodzić pod akwaria i przeciskać się między nimi, więc miejsce to cieszy się dużym zainteresowaniem. W akwariach znajdują się tam m.in. pyszczaki (biotop Jeziora Malawi), brzanki rekinie, mruki, trzciniaki, uaru i wiele innych. W innych miejscach pływają piranie oraz arowany srebrne.

    Na pierwszym piętrze mamy ekspozycję różnych gatunkow jaszczurek (od gekonów poprzez kameleony i agamy do warana salwadorskiego - najdluższej na świecie jaszczurki), węży, żab itp., ale także różne gatunki pajaków, owadów i stawonogów.

    Przygotowujemy różne atrakcje dla dzieci - pokazy zwierząt (możliwość dotykania, fotografowania), gadżety, quizy itd. W soboty i niedziele organizujemy zabawy dla dzieci w godzinach 12-14.
Jest też możliwość zorganizowania na terenie Aquarium przyjęcia urodzinowego.

Mamy też bardzo szeroką ofertę dla szkół.

    Obecnie obowiązuje cena promocyjna biletow:
12 i 18 zł. Zakupione (i zachowane) bilety uprawniają do 30% zniżki przy zakupie kolejnego biletu wtedy, gdy będziemy już w całości otwarci.

    Usługa przewodnika to koszt 70 zł za grupę
(do 30 os.; przy grupach szkolnych na każdych 15 uczniow 1 nauczyciel wchodzi gratis - niezależnie od tego, czy grupa decyduje sie na przewodnika, czy nie). Ponadto dużym zainteresowaniem cieszy się oprowadzanie zakończone pokazem zwierząt (możliwość dotykania, fotografowania itd.) z równoczesną pogadanką, quizami itd. (pogadanka gł. na temat gadów i płazów) - koszt to 90 zł za grupę.

    Cena pozostałych opcji jest ustalana indywidualnie - w zależności od wielkości grupy i wyboru programu, który szczegółowo opisany jest na naszej stronie internetowej.

Aquarium i Muzeum Przyrodnicze

ul. Św. Sebastiana 9, 31-049 Kraków,
tel. (12) 429-10-49
www.aquariumkrakow.com, info@aquariumkrakow.com